Masaże

MASAŻ DŹWIĘKIEM MIS TYBETAŃSKICH

MASAŻ DŹWIĘKIEM MIS TBETAŃSKICH wg. metody Petera Hessa jest zabiegiem terapeutycznym dla dorosłych i dzieci. Wykonuje się go przy pomocy ustawionych na ciele pacjenta (lub obok niego) różnej wielkości mis, wprowadzonych w wibrację przez uderzenie specjalnymi pałeczkami. Wytworzona fala dźwiękowa w dobroczynny sposób masuje każdą komórkę ciała i wprowadza harmonię w aurze zdrowotnej pacjenta.

MASAŻ DŹWIĘKIEM relaksuje i odpręża, łagodzi ból ,przyspiesza gojenie ran i złamań, wyrównuje ciśnienie, likwiduje napięcia, wzmacnia układ odpornościowy i nerwowy. Poleca się go osobom w stanach długotrwałego stresu, cierpiącym na bezsenność.

MASAŻ DŹWIĘKIEM trwa około 45 min. Jego dobroczynny wpływ na nasz organizm możemy odczuć już po pierwszym masażu, ale dopiero kilka (lub więc) zabiegów zaprowadza w ciele harmonię.

DŹWIĘKI MIS I GONGÓW umożliwiają uzyskanie stanu pełnego odprężenia nawet przez osoby bardzo aktywne .Dzieje się tak dzięki zjawisku rezonansu ciała ludzkiego z dźwiękiem mis tybetańskich i gongu. Następuje obniżenie częstotliwości fal mózgowych, co wywołuje głębokie rozluźnienie ciała oraz uspokojenie umysłu ,wyciszenie emocji. KĄPIEL W DŹWIĘKACH redukuje stres, agresję, poczucie separacji. Pomaga w stanach depresji , osamotnienia , wyczerpania.

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Masaż gorącymi kamieniami jest szczególnie polecany osobom zmagającym się z chronicznym przemęczeniem, stresem i niepokojem. Te problemy są z kolei często związane ze stanami zapalnymi, zaparciami, otyłością, zaburzeniami snu, a nawet chorobami autoimmunologicznymi czy reumatologicznymi. We wszystkich tych przypadkach masaż gorącymi kamieniami może być więc traktowany jako dodatkowa terapia. Podczas masażu gorącymi kamieniami rozluźniają się nasze mięśnie, dlatego zabieg ten świetnie sprawdzi się w przypadku urazów sportowych, przetrenowania, obrzęków czy przewlekłego bólu. Ponadto pobudza zostaje układ limfatyczny i krwionośny, dzięki czemu zabieg ten może być pomocny w ujędrnianiu i nawilżaniu skóry, a nawet redukcji cellulitu. Masaż gorącymi kamieniami zaczyna się od pobudzenia skóry delikatnym głaskaniem, a następnie posmarowania jej oliwką, która zapewni odpowiedni poślizg kamieni. Potem masażysta ostrożnie dotyka skóry rozgrzanymi kamieniami, tak aby klient mógł przyzwyczaić się do ich ciepła. Gdy kamienie ostygną na tyle, że można ich swobodnie dotykać, masażysta szybkimi i pewnymi ruchami przesuwa je po skórze klienta. Wraz z ochładzaniem się kamieni masaż staje się coraz spokojniejszy – aż w końcu kamienie zostają ułożone w odpowiednich miejscach.

Zabiegowi towarzyszy zazwyczaj łagodne światło i relaksująca muzyka.


Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to jeden z najprzyjemniejszych i relaksujących zabiegów. Jednak jego działanie odprężające to tylko przyjemny dodatek. Ten rodzaj masażu przede wszystkim usprawnia krążenie limfy i płynów tkankowych, a to przynosi szereg korzyści dla całego organizmu. Drenaż limfatyczny polega na uciskaniu i pocieraniu skóry poprzez zastosowanie określonych technik i specjalistycznych ruchów tak, by przepchnąć nagromadzony płyn tkankowy. Ruchy, które są wykonywane, współdziałają z przepływem limfy w układzie limfatycznym i krwi w układzie żylnym.

Cena zabiegu 100 zł

Masaż bańką chińską

Masaż wykonywany jest za pomocą zassanej bańki. Poprawia cyrkulację krwi i limfy, dzięki czemu pomaga w oczyszczeniu organizmu z toksyn i płynów. Przyspiesza przemianę materii, sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej, działa odchudzająco i ujędrniająco. Likwiduje również obrzęki i zmiany skórne wynikające z zaburzeń krążenia. W efekcie masażu uzyskujemy poprawę jakości skóry, zmniejszenie lub zlikwidowanie całkowite cellulitu.

Dodatkowo obserwujemy zmianę obwodu masowanego obszaru. Masaż ten wskazany jest szczególnie dla osób zmagających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej i prowadzących siedzący tryb życia.

Cena zabiegu 50 zł